(0312) 481 4 181

Çevre Güvenlik Sistemleri


İnfrared Sensörler
Sountwest Microwave dış ortamlarda kullanılan yüksek performanslı tarama uygulamaları  için  pasif ve aktif sensörler tasarlamaktadır.Aktif infrared teknoloji , 2 kolonlu tarama sistemi kullanılır.Verici birimi aktif infrared  ışınlarını yayar.Alıcı kısmı ise  ikili kolondan geçen ışını analiz eder.Pasif infrared teknoloji ısı tarama (ısı radyasyonu) ile ihlalleri algılayabilir,tarama bölgesindeki kontrast değişimlerini algılamaktadır.

SountWest Microwave in sağlam tasarımları ve  çalıştığı ortama kendi  kendine adapte olması sayesinde en zorlu iklim koşullarında bile yine en yüksek kapasitede ve hassasiyetde çalışmasına devam etmektedir.

Southwest Microwave offers several high-performance, stand-alone active and passive infrared sensors specifically designed for outdoor intrusion detection applications. Active infrared technology employs a two-column sensor for detection of intruders. The transmitter unit emits invisible active infrared beams. The receiver unit receives and analyses the beams and detects intruders passing between the two columns.With passive infrared technology, intrusions are detected by sensing temperature (heat radiation) contrast between an intruder moving through the detection pattern and the background environment. Rugged construction, integrated heaters and self-adapting technology assure the reliable operation and constant detection capacity of Southwest Microwave’s infrared devices under changing environmental conditions or temperature extremes.
Mikrodalga Sensörler

 

Mikrodalga sensörler Radar,RF veya dopler sensör olarakta bilinirler ve açık alanlarda  yürüyen,koşan veya şüpheli hareketlerde bulunan (saklanarak,veya emekleyerek  ilerlemek vb) kişileri algılamakta kullanılır.

Sountwest Microwave ilk bi-statik microdalga sensörü 1971 yılında geliştirmiş ve onun öncülüğüyle daha fazla esneklik kazanmış ve açık alanların korunması,kapı girişlerinin korunması giriş yerlerinin ve çatı üstlerinin korunması ,duvarların koruması gibi pekçok alanda da kullanılabilir  hale gelmiştir.

Mikrodalga sensörs verici ile alıcılar arasında elektromanyetik alan oluştururlar ve görülmeyen hacimsel tarama alanı oluştururlar bu taralı alana bir kişi girdiğinde ise bu alandaki değerler değişir ve bu ise alarmın oluşmasına sebep olur.

Bizim mikrodalga sensörlerimiz kurulumu son derece kolaydır ve çok yüksek oranda doğruluk alarmı ve düşük oranda sahte alarm oranları ile çalışmaktadır ve yağmur , sis,kar yağışı,sıcaklığın çok aşırı olması gibi durumlara da çok dayanıklıdır.

En yüksek tarama performansı ve en düşük oranda diğer sinyallerden etkilenme,bozulmaya uğradığı için genellikle K-Band frekansında çalışılmaktadır.

Microwave sensors, also known as Radar, RF or Doppler sensors, detect walking, running or crawling human targets in an outdoor environment. Southwest Microwave developed the industry’s first bi-static microwave sensor in 1971, and has pioneered the development of flexible, reliable microwave links and transceivers for the protection of open areas, gates or entryways and rooftop or wall applications.

Microwave sensors generate an electromagnetic (RF) field between transmitter and receiver, creating an invisible volumetric detection zone. When an intruder enters the detection zone, changes to the field are registered and an alarm occurs.

Our microwave sensors are easy to install, provide high probability of detection, low nuisance alarms and resistance to rain, fog, wind, dust, falling snow and temperature extremes. Most operate at K-Band frequency, maximizing detection performance and minimizing interference from external radar sources


Çit İhlal AlgılamaTespit SistemleriTüm dünyada 6 milyon (20 milyon ft) den fazla alan, Sountwest Microwave in INTREPID™ ve MICRONET™ çit algılama sistemleri ile koruma altındadır.

Sountwest Microwave in INTREPID™ ve MICRONET™ çit algılama sistemleri bugünün en iyi çit sistemi çözümlerindendir ayrıca sistem kurulu olduğu bölgeye 3 metre (10 ft) içerisindeki ihlalleri alarm vererek de bildirir.

INTREPID™ ve MICRONET™ akıllı sensörler sistemin doğru alarm vermesini zorlaştıracak  durumlarda bile (rüzgar,yağmur veya araç gürültüsü gibi)çitlerdeki kesilme, tırmanma gibi olayları başarılı şekilde doğru algılayacak şekilde tasarlanmıştır.

Yazılımsal konrollu,tarama bölgesi tanımla ,düşük kurulum maliyeti ven en düşük donanım ihtiyacı ile en hassas tanımlama seviyesine sahiptir.

 "With more than 6 million meters (20 million ft) of cable now protecting security sensitive sites worldwide, Southwest Microwave’s INTREPID™ and MICRONET™ fence detection systems are today’s perimeter security solutions of choice due to their unique ability to pinpoint perimeter disturbances to within 3 meters (10 ft) and eliminate nuisance alarms common to other fence sensors.


INTREPID™ and MICRONET™ intelligent sensors reliably detect attempts to climb or cut a fence, while ignoring distributed noise from wind, rain or vehicle traffic. By successfully distinguishing legitimate attacks from harmless environmental disturbances, nuisance alarms are prevented.

Software-controlled Free-format Zoning lets users assign alarm zones anywhere along the cable, reducing hardware requirements, lowering installed cost and assuring superior detection. Sensitivity Leveling™ calibrates the sensor to uniquely compensate for variations in fence fabric, resulting in uniform detection along the fence line."


Gömülü Kablo Tesbit  SistemleriSouthwest Mikrodalga en INTREPID ™ gömülü kablo algılama sistemlerinde gizli çevre koruma esastır ve  uygulamalar için güvenilir bir koruma sunar. Bu hacimsel akıllı sensörler, yürüme, koşma ya da saklanarak yaklaşmaya çalışmak gibi hareketleri 3 metre (10 ft) içerisindeki de davetsiz misafirleri,  rakipsiz özellikleri ve benzersiz algılama yetenekleri sunar.

INTREPID ™ sensörlerini ayarlamak ve sistem parametrelerine sahanın özelliklerine göre ayarlamak oldukça basittir. Patentli Sensitivity Leveling ™  ile çok farklı zeminler için en uygun ve ve ucuz maliyetle sistemin kurulmasını sağlar.Ayrıca tüm kablo boyunca yazılımsal olarak bölgelerin tanımlanmasınada olanak sağlar.

Southwest Microwave’s INTREPID™ buried cable detection systems offer reliable protection for applications where covert perimeter protection is essential. These volumetric intelligent sensors offer unrivalled features and unique detection capabilities, including precise location of walking, running or crawling intruders to within 3 meters (10 ft). Terrain-following capabilities allow our buried systems to follow ground contours and handle tight turns with ease.

INTREPID™ buried sensors are simple to configure and system parameters can be set to individual site requirements. Patented Sensitivity Leveling™ calibrates the sensor to uniquely compensate for variations in ground composition or site conditions – resulting in uniform detection along the protected area. Software-controlled Free-Format Zoning lets users assign detection zones anywhere along the cable, keeping hardware requirements low and assuring superior detection.

Alarm İzleme Ve Kontrol SistemleriSouthwest Mikrodalga  nın  INTREPID ™ ve MICRONET ™ çevre güvenlik sistemleri ile  tek veya çoklu alanlar için  güvenlik izleme ve kontrol yazılımı sunmaktadır.

Seçenekler arasında tamamen renkli haritalarda ,hassas alarm bölgelerini gösterme,sisteme entegre edilmiş haberleşme ,olay raporlama,gelişmiş güvenlik yönetimi ,ile tekli veya birden fazla bölgeler için kullanılanilen  hassas çevre güvenliği sistemidir.

Universal Sistem Kontrollerlar dan olan sorunsuz ,yeni nesil network  INTREPID ™ çevre tarama sistemi yardımcı güvenlik sistemleri  ve CCTV  gibi cihazlara veya diğer sistem çıkışları ile ortak çalışabilen açık mimarı haberleşme protokolüdür.

Universal Sistem Kontrollerlar  açık mimari networkun uygulamalarından olan çit ihlal algılama ,gömülü kablo algılama,mikrodalga sensörler çoklu sensör teknolojilerindendirler.

Southwest Microwave offers a range of security monitoring and control software for single or multi-site applications that operate with its INTREPID™ and MICRONET™ perimeter security systems.

Options include full color graphic map displays detailing precise alarm location and integrating data communications, event reporting and auxiliary security devices, to advanced security management tools incorporating live video and comprehensive assessment and reporting tools for centralized control of perimeter security operations across large or multiple sites.

A range of universal System Controllers seamlessly network new-generation, single-platform INTREPID™ perimeter detection devices, contact-closure auxiliary security devices and CCTV equipment or other system outputs via a common, open-architecture communications protocol. Universal controllers offer open-architecture networking of fence, buried and microwave sensors for high security or physically diverse applications that call to instroduction of multiple sensor technology.


Akıllı Video Analizi


"Bosch Akıllı Video Analizi ile, sistem, giriş kriterlerine dayanarak video içeriğini analiz eder. Bu süreç adım adım size alır 'kuralı sihirbazı' ile girilir. Her bir görünümde izlemek için alanlar, nesne boyutu ve şekli, hareket yönü ve daha birçok parametre her kamera için ayarlanabilir. Sezgisel menü set-up kolay yapar ve ne olay belirlemenizi sağlar, ya da olayların kombinasyonu, bir alarm tetikler.

Önceden tanımlanmış kriterler ekranda açıkça tasvir uygun sistem tarafından algılanan olaylar. Nesne anahatları, renk kodlu alarm durumuna göre, konumlarını göstermek için monitör görüntüleri bindirmek. Boy oranı ve perspektif gibi faktörler, otomatik olarak muhasebeleştirilir.

Ekstra güvenilirlik alarmlar sadece gerçek olaylarda tetiklenmesini sağlamak için, bu tür kamera kalibrasyonu ve perspektif düzeltme gibi özellikleri büyük ölçüde Akıllı Video Analiz doğruluğunu ve güvenilirliğini arttırmak. Ayrıca, boyut, hız, yön ve boy oranı için özel filtreler, yanlış alarm oranlarını en aza indirmek.

Çekilen görüntülerin istatistiksel analiz sistemi son derece esnek hava yapar. Yağmur veya kar filtre edebilirsiniz. Görüntü sabitleme yakalanan alanları içinde sadece hareket tespit edilmesini sağlar ve hareket rüzgarda sallanan kameranın neden değil.

Fiziksel müdahaleye karşı koruma, Akıllı Video Analizi ayrıca, bir referans çerçevesi ile karşılaştırıldığında giriş sinyaline herhangi bir ani değişiklikleri vurgular sabotaj koruması bulunmaktadır."

Dual Technoloji Sensörler


Sountwest Microwe nin dual teknoloji sensörleri Doppler Microdalga ve pasif infrared teknolojisinin kombinasyonu ile dış saha uygulamalarında hacimsel koruma alanı oluştururlar. Bu sensörlerin her ikisi içinde  “Ve Kapı” operasyonlarıda ,konfigüre edilmiştir ve  eklenmiştir.Dual sensörün microdalga algılayıcı kısmı bir ziyaretçinin hareketini algıladığında pasive infrared bölümüde ziyaretçinin ısı yayılımınıda algılar.Dual teknoloji sensörleri 15m x 12m (59 ft x 40 ft) alan tarama alanına sahiptir ve stratejik alan, dolu,boş gibi tanımlamaların yapılmasına yazılımsal olarak tanımlanabilmektedir.

Southwest Microwave’s dual technology motion sensors offer the unique combination of Doppler Microwave and passive infrared technology to provide volumetric protection for a variety of outdoor applications.

These sensors are configured for “And Gate” operation; both technology elements must activate simultaneously for the sensor to alarm. The microwave portion must detect motion of an intruder, while the passive infrared portion must detect infrared (heat) radiation emitted by an intruder.

Dual technology sensors feature a 15 m x 12 m (50 ft x 40 ft) detection pattern, and are specified for the protection of specific assets, strategic areas or as a gap-filler in conjunction with Southwest Microwave’s INTREPID™ fence or buried cable perimeter intrusion detection system, microwave links or transceivers.