(0312) 481 4 181

Ev Bina Otomasyonu

 • Akıllı Ev Otomasyon Sistemleri


  Akıllı ev sistemleri ile konutlarda aydınlatma otomasyonu, perde-panjur kontrolü, ısıtma kontrolleri, yangın, hırsız, su ve gaz kaçağına karşı daire içi güvenlik sistemi senaryolar kontrolü, residancehizmetleri sunulmaktadır. Güvenlik sistemi ile alarm anında dairedeki su ve gaz vanaları kesilerek, site güvenliğine ve kullanıcıya alarm bilgisi bildirilir. Aydınlatma, panjur kontrolleri; 3, 7  ve 10 " lik dokunmatik panellerden ya da HomeCAT Universal el kumandasından yapılır. HomeCAT el kumandası ile ayrıca evdeki tv, dvd ve audio-video cihazlar kontrol edilerek evdeki diğer kumandalar kullanım dışı bırakılıp tek bir kumanda Home Cat ile kullanıcı kumanda kargaşasından kurtulmuş olur.   Akıllı ev sistemlerinin kullanıcılara sunduğu ve Rezidans projelerine yönelik hazırlanmış olan REZİDANS HİZMETLERİ ile dokunmatik paneldeki ikonlardan vale, oda temizliği, taksi çağırma, teknik servis talebi, görevli, yiyecek-içecek servisi, market siparişi, çöp toplama gibi talepleri tek tuşla resepsiyondan talep edebilir, fitness salonundan rezervasyon yaptırabilirsiniz. Akıllı ev sistemine dahil olan IP tabanlı interkom sistemi ile kapıyla görüntülü sesli görüşme yapabilir, daireler arası görüşmeler yapılabilir, resepsiyonla, sosyal tesislerle görüşebilirsiniz.
   
  Sistem siz evde değilke evinize gelen son 10 kişinin video kaydını tutar, çevre güvenlik kamera görüntülerini görebilir, asansörü bulunduğunuz kata çağırabilir, ısıtma fatura giderlerinizi görebilirsiniz. Tüm bu işlemleri tek bir dokunmatik panelden gerçekleştirebilir, otomasyon, güvenlik sistemi, rezidans hizmetleri ve interkom sistemi hizmetlerini tek bir panelden alabilirsiniz."

 • Bina Otomasyonu


  Günümüzdeki iş merkezleri, gökdelenler ve rezidanslar gibi modern binalarda otomasyon ile amaçlanan yüksek enerji maliyetlerini kontrol etmek ve bu doğrultuda enerji maliyetlerini düşürmektir.

  Bina otomasyonu ile binadaki ısıtma-soğutma sistemleri, aydınlatma sistemleri, acil anons sistemi ve acil çıkış yönlendirmeleri, bina giriş/çıkış kontrolleri, yangın, hırsızlık, su kaçağı, gaz kaçağı gibi güvenlik sistemleri tek bir merkezden kontrol edilir, sisteme gelen veriler ile bina yönetim senaryoları devreye girebilir.

  Örneğin; önceden belirlenmiş deprem senaryosu ile deprem sırasında:

  Acil anons sistemi devreye girer, acil çıkış levhalarının ışıklarını yakar, insanları güvenli bir şekilde acil çıkış kapılarına yönlendirir, aydınlatmaların kapalı olduğu yerlerdeki ışıkları açar, patlamaları önlemek için gaz vanalarını kapatır.

  Zaman senaryoları ile de binada yapılması gereken günlük kontroller bina otomasyon sistemi tarafından gerçekleştirilir.

 • Görüntülü Diyafon

 • Deprem Erken Uyarı Sistemi