(0312) 481 4 181

Georg Fıscher Teknik Servisi

GEORG FISCHER
Elektrofüzyon Kaynak Makinaları

* Şirketimiz, 2011 yılında konusunda bir dünya devi olan “Georg Fischer Piping Systems,, firmasının  ürettiği Elektrofüzyon Kaynak Makinaları’ nın Türkiye TEK YETKİLİ TEKNİK SERVİS yükleniciliğini almıştır.

* Bu anlaşma , verdiğimiz hizmetlere yeni bir değer katmıştır. Bu güçle sektörde ciddi, prensipli,  ve kaliteden ödün vermeyen bir politika ile sizlere uzun yıllar hizmet vermeyi hedeflemekteyiz.

* Müşteri odaklı teknik servis hizmet anlayışımız ile sürekli değer yaratmaya çalışan teknik servisimizin hedefi, müşteri memnuniyetindeki liderliğimizi sürdürmektir.

* Bu amaçla gerek bakım gerekse onarım,kalibrasyon ve software update uygulamaları  en mükemmel teknik servis kalitesine yönelik bir şekilde , GEORG FISCHER firmasının  teknik eğitimlerine katılmış uzman elemanlarımız tarafından, GEORG FISCHER firmasından getirtilen  özel test ekipmanları ile  kesintisiz yapılmaktadır.

Kaynak Cihazını daha verimli kullanmak için aşağıdaki tavsiyelere uyulması önemlidir.

MSA  ELEKTRONIK KAYNAK CİHAZLARININ DAHA UZUN ÖMÜRLÜ KULLANIMI İÇİN UYGULANMASI  GEREKENLER.1.Cihazla kullanıcıya verilen kullanım klavuzlarının dikkatli okunması ve bunlara uyulması gereklidir

2.Cihazın her yıl  kalibrasyonunun yaptırılması çok önemlidir.(Kullanımdan kaynaklanan power supply çıkış voltaj hataları da bu esnada düzeltilmektedir. Uzun süre kalibrasyon ve test yaptırılmayan cihazlarda power supply çıkış voltajları hataları kalibrasyon yaptırılan cihazlara göre daha fazla görülmektedir.Bu durum ise sahada kaynak yapılmış sistemlerin testlerinde  veya sistem devreye alındıktan bir süre sonra sorunlar ortaya çıkarabilmektedir )

3.Sahada kullanılan elektronik kaynak cihazlarının  çalışması için gerekli gücü sağlayan jenerator lerin genel bakımlarının düzenli yaptırılmalıdır.

4.Bu jeneratorlerin minimum çıkış voltajları ,çıkış gücünün  tüm elektronik kaynak cihazlarına uygun olmasına dikkat edilmesi gerekir.

5.Sahada kullanılan jeneratörün her cihaz için min.3,5  KVA olması gerekir.Ayrıca jeneratörün çıkışının 220volt  ± %10, frekansınında  50Hz  ±%10 değerleri içinde olmalsı gerekirBu sınırların aşılmaması son derece önemlidir.

6.Kaynak cihazlarının sahada kullanımı  sonrasında kontrollerinin yapılması  ve mümkün olduğu kadar cihazların temiz kullanılmalı ve temizliği yapılmalıdır.Özellikle fanların kontrolü önemlidir.Cihazın bulunduğu bölgeyi çamur ve sudan koruyan tedbirler alınmalıdır.


7.Daha verimli kaynak yapılması açısından jenaratör çıkışı ile kaynak makinası arasındaki uzatma  kablosunun uzunluğu maximum 25metre olmalıdır.Daha uzun uzatma kablosu kullanmak kaynak cihazında  voltaj ve akım dengesizliğine sebep olabilmektedir

8. Barkod Okuyucuyu kullanmadığınızda kılıfında muhafaza ediniz.Barkod okuyucuyu  çamur ve sudan koruyunuz ,okuyucunun  özellikle cam kısmında leke ve çamur olduğunda barkod etiketleri okumamaktadır.Barkod okuyucusunun önündeki camı temiz nemli bir bezle siliniz.

Çalışmayan barkod okuyucularını şirketimize gönderdiğinizde onarımı yapılmakta,onarılamayacak durumda olan barkod okuyucuları ise yenisi ile değiştirilmektedir.

9-GF elektrofüzyon kaynak makinasını bir süre kullanmayacaksanız yada çalışma alanına taşınmasında ,orjinal kutusunda muhafaza ediniz


10.Sahada yapılan kaynak çalışması  esnasında bağlantı yapılacak ana boruların temizliğine özen gösterilmelidir.

11.Kullanılan fittings lerin (Manşonların )standartlarının dünya standartlarına uygun olması ve  barkod etiketlerininde  okunur olması  gereklidir.