(0312) 481 4 181

Yangın Algılama/Söndürme Sist."YANGIN ALGILAMA VE SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

Yangın ihbar sistemleri oteller kapalı diğer büyük alanlar çeşitli hammaddeler veya mamül mal bulunduran pamuk plastik ahşap polyester kağıt vb Depo fabrika atış alanlar yanıcı parlayıcı madde gaz kaçağı riski bulunan yerler sanayi tesislerinden evlere kadar ihtiyaç olan her mekanda can ve mal güvenliğini yangına karşı erken uyarı sağlayarak koruyan sistemlerdir. Çeşitli dedektörlerden oluşan sistemler aynı zamanda başka birkaç sisteme entegre olarak çalışabilir. Alarm anında havalandırmayı açabilir asansörü istenen yere getirip tekrar çalışmamasını sağlayabilir yangın söndürme sistemlerini devreye sokabilir vb önlemlerin otomatik olarak alınmasına olanak tanır."

Konvansiyonel Yangın İhbar Panelleri

Konvansiyonel Yangın Alarm Kontrol Paneli modüler yapıdadır ve 32 zona kadar büyüyebilecek şekilde dizayn edilmiştir. 4 Zonlu zon arttırma kartları vasıtasıyla 8,12,16,20,24, 28 ve 32 zona kadar büyüyebilir.


Adresli Yangın İhbar Panelleri

Birbirleriyle network olabilen, her biri 254 adet adreslenebilir cihaz destekleyen 1, 2 ve 4 loop kapasiteli ZP3 serisi yangın alarm panellerine sahiptir. ZP3 yangın alarm panelleri hem ZX serisi algoritma tabanlı, interaktif hem de ZP serisi analog adreslenebilir saha elemanlarıyla uyumludur.

Bu paneller orta ve büyük ölçekli sistemler için gerekli network haberleşmesini yerine getirecek arabirimlerine, fiber optik ve IP tabanlı haberleşme imkânlarına da sahiptir. ZP3 kontrol panelleriyle uyumlu tekrarlama panelleri, bilgisayarlı grafik izleme yazılımları ve otomasyon sistemlerine entegrasyon için kullanılan arabirimler de opsiyonel olarak sunulmaktadır. Panellere eklenebilecek kartlarla ilave giriş/çıkış devreleri oluşturulabilmekte, panel tipi printerler bağlanabilmektedir.


Optik Duman Dedektörü

Optik Etkili Duman Dedektörü, geniş bir alanda yavaş ve içten yanan yangınlara karşı erken uyarı vermek amacıyla dizayn edilmiştir ve en yaygın kullanılan bir dedektör tipidir.